Dodací podmínky a přeprava

Odeslání objednaného zboží

Objednané zboží je zákazníkovi odesláno zpravidla v den po zaplacení nebo následující pracovní den. U dodávek "na dobírku" je rozhodující čas objednání. Platí stejné pravidlo. Jsme závislí na rychlosti a podmínkách stanovených přepravci (Zásilkovna,Česká pošta, PPL, IN TIME apod.). Zákazník zpravidla přebírá zboží v ČR 2-3 pracovní dny po objednání v případě dobírky nebo do tří pracovních dnů po zaplacení v ostatních případech. 
Pokud se stane, že část objednaného zboží nebo požadované množství není v některém ze skladů, informujeme zpravidla zákazníka a domlouváme s ním podrobnosti dodávky (částečné plnění, dobu dodání kompletní zakázky apod.). Pro urychlení komunikace a procesu dodání nazapomeňte uvést při své registraci telefonní spojení, které vyžaduje i přepravce, aby mohl příjemce informovat o době dodání.

Požadavky na "Individuální dovoz" resp. "Dovoz na objednávku", tedy zboží, které není běžně skladem, ale v rámci služeb je u výrobce nebo zahraničního dovozce pro zákazníka zajistíme, jsou realizovány v čase cca 7-10 dní od zaslání požadavku. Zákazník je průběžně informován.

Výše uvedené platí pro zásilky adresované na území ČR. Dodání zboží mimo ČR se adekvátně prodlouží v závislosti na destinaci.

Cena přepravy

Snažíme se Vaše objednávky kompletovat tak, aby přeprava vycházela co nejlevněji. Účtujeme pouze skutečné náklady na přepravu bez dalších přirážek. Cena se vzhledem k váze, rozměru, pojištění a volbě případné náhradní přepravy může lišit od zvolené ceny zákazníkem a to nahoru i dolu. Vždy však souhlasí s cenou uvedenou v e-mailu (výzvě k platbě).

Cena přepravy konkrétní zásilky zahrnuje ceny přepravy požadovanou přepravcem, balného, pojištění zásilky a v případě zboží zaslaného na dobírku také doběrečného, které si účtuje přepravce za inkaso peněz v hotovosti. Cenu přepravy uvedenou při zadávání objednávky, považuje proto laskavě za informativní. 
Cena přepravy mimo ČR se stanoví individuelně v závislosti na podmínkách mezinárodního přepravce.

Individuálně lze domluvit expresní přepravu dopravce nebo dopravu kurýrem Periscop.cz. Informační ceny:

Osobní vozidlo, combi                          8,- Kč/km

Dodávkové vozidlo (až 5 palet)           12,- Kč/km

Kamion (smluvní spediční firma)   cca  35,- Kč/km 

Externí přepravci

Většinou volí zákazníci přepravu zásilek prostřednictvím externího přepravce, protože cena vychází levněji. Postupně budou možnosti přepravy rozšiřovány.

Přeprava Periscop.cz

Způsob přepravy si volí zákazník v rámci objadnávky. Ve vyjímečných případech využíváme naši vlastní přepravu bez navýšení ceny pro zákazníka. O tom vždy zákazníka informujeme a domlouváme s ním čas převzetí zásilky. Tuto variantu lze zvolit i v případě potřeby expresní dodávky.

PS: Pokud je zde uveden počet dnů, rozumí se dny pracovní.